Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kameralarında şu anki teknoloji sayesinde 1,0 Mp den 5,0Mp’e kadar çözünürlük değerlerine sahiptir. Teknoloji ilerledikçe çözünürlük değerleri de elbette artacaktır. Dolayısıyla kamera fiyatları çözünürlük değerlerine göre farklılık gösterdiği gibi marka olarak da farklılık göstermektedir. Örneğin Haikion marka güvenlik kamerası ile Avenir marka kamera arasında belirgin fark bulunmaktadır. Güvenlik sektöründe oldukça fazla güvenlik kamera markası bulunmakta olup genelde (IP,HDTVI-AHD) aynı teknolojiye sahiptirler. 

HD-TVI

HD-TVI kamera sistemleri teknolojisi analog görüntü işleme teknolojisi ile aynı yapıya sahiptir.  HD-TVI sistemler, AHD ile IP sistemler arasındaki netliği ve akıcılığı yakalamak adına  geliştirilmiştir. Kısaca AHD güvenlik kamera altyapısı kullanarak IP kamera görüntüsüne yakın görüntü elde edebilmek diyebiliriz.

Analog  sisteme sahip bir cctv güvenlik kamera ağınız var ise, Manisa Elit Güvenlik olarak bu sistemi kolaylıkla (altyapı sağlam ise ek kablo maliyetine  HD-TVI kamera sistemine geçirebiliriz. 

IP

IP Kamera, güvenlik kamerasının içinde bulunan çipler sayesinde görüntüyü NVR sistemine göndermeden kendi içerisinde bu görüntüleri dijital veriye çevirir. ( Analog sistemlerde ise bu işlem DVR cihazları üzerinden yapılmaktadır.) Güvenlik kamerası üzerinde dijitale çevrilen görüntü, ağ üzerinden (kablo) NVR cihazına gönderilmektedir.

IP güvenlik kamera sistemleri, diğer teknolojilere göre daha maliyetli olabilmektedir; lakin daha net daha akıcı ve kolay arayüzü sayesinde daha kullanışlı olabilmektedir. Elit güvenlik olarak IP güvenlik kamerası hizmetlerimizde güvenliğiniz önceliğimiz.

AHD

AHD kamera sistemleri teknolojisi analog görüntülerin HD sisteme geçmiş hali diyebiliriz. Daha öncesi analog sistemlerde 500-600-1000 TVL gibi değerlere sahişp olan kameralar artık AHD teknolojisi ile 720P, 1080P gibi değerler almış ve daha net görüntü elde edilmiştir.  

AHD sisteme sahip bir cctv güvenlik kamera ağınız var ise, Manisa Elit Güvenlik olarak bu sistemi kolaylıkla (altyapı sağlam ise ek kablo maliyetine girmeden) AHD kamera ve HD-TVI kamera sistemine geçirebiliriz. 

Dil Seçin »